Nasze realizacje

Firma działa od 1979 roku , powstała jako Artystyczna Pracownia Pozłotnicza , w 2014 roku  przeistoczyła się w firmę Gold-Jol Zbigniew Dąbrowski o tym samym profilu . Doświadczenie firmy jest ogromne co wynika z bardzo odpowiedzialnych zleceń jakie otrzymywała nasza firma przez lata  .

 Nasze prace to :

  • Przygotowywanie pomieszczeń w Centrum Ekumenicznym w Gdańsku na przyjazd Papieża Jana Pawła II w 1999 roku  / złote karnisze nad okna , lustra , obrazy /
  • Przygotowywanie pomieszczeń na plebanii Św. Brygidy na przyjazd Księżnej Anny z Anglii / złote karnisze , lustra , obrazy , sztukateria /.
  • Wykonanie luster do kasyna w Austrii w Salzburgu .
  • Oprawa monitorów TV w polskich kasynach .
  • Biuro Prezesa J.W. Construction  w Warszawie / obrazy , lustra , sztukateria /
  • Hotele ” Gołębiewski ” / lustrta , obrazy , owalne złote ramy w recepcii w Mikołajkach  /
  • Wilno – sale bankietowe / lustra , oprawa sceny muzycznej w złote ramy /
  • Prace w kościele Św. Brygidy / złocenia , wykonanie ramy do barokowego obrazu autorstwa Hermana Hana o wym. 4m. x 2,8m./
  • Wykonanie ramy do kościoła w Olsztynie o wym. 5m. x 4 m.. 

Mamy doświadczenie w wykonywaniu dużych gabarytów ram , wykonywania wszelkiego rodzaju  kopii ram czy mebli  . Mocną stroną firmy jest jej różnorodność oferowanych prac i produkowanych modeli .

Plusem jest również wykonywanie wszystkiego na określony przez klienta wymiar .

Nasze wyroby nie zawierają żadnych związków chemicznych , które uwalniają niebezpieczne lotne związki   w naszym otoczeniu , jak to mogą czynić sprowadzane podobne produkty wykonywane z tworzyw sztucznych . Nasze wyroby są w całości ekologiczne .

Doświadczenie zawodowe jest również poparte otrzymaniem tytułu Mistrz Rzemiosł Artystycznych , które nadał założycielowi firmy Zbigniewowi Dąbrowskiemu Minister Kultury i Sztuki w 1985 roku.


Kościół Św. Brygidy

Pracownia nasza poszczycić się może wieloma pracami wykonanymi dla potrzeb polskich Kościołów. Najwięcej prac i największych zostało wykonanych przy współpracy Ks. Prałata Henryka Jankowskiego w Bazylice Św. Brygidy i Centrum Ekumeniczny w Gdańsku.Została wykonana rama do obrazu Hermana Hana z 1612 roku (zdjęcie po prawej) o wymiarach 240×350 cm i ramy do innych obrazów znajdują- cych się w tych obiektach. Pracownia nasza wykonała również złocenia stołu liturgicznego, tabernakulum oraz innych elementów sakralnych. Wykonaliśmy równiż renowację relikwiarza, w którym znajdują się relikwie Św. Brygidy.


Prace związanych z wystrojem Centrum Ekumenicznego w Gdańsku na przyjazd Papiaża Jana Pawła II w 1999 roku


Meble w ramie – realizacja zlecenia z Berlinie


Hotel Gołębiewski w Mikołajkach


Lustra i ramy na Litwie


Renowacja starych zegarów pokrytych szczerym złotem


Lustro Owal Anet


Lustro Bona II


Kasyno w Salzburgu


Sypialnia – lustro Wiktoria PR


Rama Ażur S Srebro


Hotel Palac w Witaszycach


Lustro Topaz


Lustro Wiktoria Srebro


Lustro Wiktoria PR


Konsola z blatem zielonym (komplet)


Konsola z blatem złotym (komplet)


Lustro Bona


Konsola i lustro Anastazja (komplet)


Telewizor LED w ramie


Lustro Ludwik XV Kominek


Telewizor LED w ramie